TE HOL TARTASZ ?
Mindamellett, hogy fontos hol tartasz, az sem mindegy, honnét indultál és mit hoztál magaddal. Mennyire ment zökkenőmentesen a fejlődésed, az előrehaladásod, mennyire támogatott, segített ebben a környezeted.
Két azonos korú ember közel sem biztos, hogy azonos tudatszinten van, hiszen mindnyájunkat más, mások neveltek, különböző életkörülmények között, eltérő értékrend szerint. Mások a barátaink, ismerőseink, munkatársaink, eltérő közegben mozgunk. Életünk során különböző történéseken mentünk keresztül, más-más súlyú megpróbáltatásokban volt részünk. Ezek összeadódva azt eredményezik, hogy "ugyanabban" az élethelyzetben, a történéseket, élményeket eltérően dolgozzuk fel és reagáljuk le. Más gondolatokat, érzéseket, cselekedeteket váltanak ki belőlünk. Hozott dolgaink, szociális térben való mozgásunk és társas kapcsolataink alakítják a természetünket, formálnak egyedivé bennünket. Ezért mást tartunk jónak, rossznak, fontosnak, követendőnek, elutasítandónak.
Eközben fejlődünk. Ki gyorsabban, ki lassabban, ki gördülékenyebben, ki döcögősen. Van, akinek mindeközben nem kell vért izzadnia, de van, akinek ugyanazért vagy akár kevesebbért is meg kellett szenvednie.
Ezért nem okos dolog, ha csak azt nézzük, éppen most holt tartasz, azt is látni kell, milyen út áll mögötted.
„Sajnos” az egyes tudatszintek között nem közlekedik lift. Lépésről-lépésre, a saját adottságaidnak, belső késztetéseidnek – vagy éppen akadályaidnak – megfelelően tudsz felfelé haladni, közelebb önmagadhoz, egy teljesebb, értékesebb, megélt élethez.
De nem csak előre vihet az út.
Sokszor kínkeservesen feltornászod magad egy jobb tudatszintre, aztán történik valami, ami az egészet romba dönti, és mint egy meredek csúszdán, visszacsúszol oda, ahonnét indultál.

Attól függően, mely tulajdonságok jellemeznek téged, te magad is be tudod azonosítani a tudattérképen, mely szinten tartasz.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése