Kézírásod elemzése során az alábbi 8 területet vizsgálom:
Mit gondolsz magadról? Mennyire vagy elégedett azzal, aki visszanéz a tükörből? Mennyire tudod elfogadni magadat az esetleges hibáiddal együtt? És amit látsz, az vajon helytálló-e? Esetleg többre vagy kevesebbre értékeled önmagadat?
Az önmagaddal való kapcsolatod minősége az egész életedet befolyásolja, pozitív, de akár negatív hatással is lehet egyéb társas kapcsolataidra, tehát nagyon nem mindegy mennyire szereted, szereted-e egyáltalán magadat. Sok esetben önmagunk helytelen megítélése megkeserítheti a szociális térben való mozgásunkat, életvezetési problémákat okozhat. Ha kicsit többet képzelünk magunkról az ugyanúgy önsorsrontó lehet, mint az, amikor értéktelennek, jelentéktelennek, senkinek érezzük magunkat. Önmagunk elfogadása, a bennünk élő jó és kevésbé jó "szeretése" az alapja boldogságunknak, tehát a grafológiai vizsgálat is az ÉN -ből indul ki.
Ezen belül az önértékelés, az önbizalom, annak mértéke, az autonómiára, az önállóságra való igény, ami feltérképezhető a kézírásból. Ugyanúgy, ahogy az önreguláció - önszabályozás -, az önérvényesítésre való késztetés mértéke, az én rezisztencia - ellenálló képesség -, az önfejlődés lehetséges iránya és a frusztrációtűrés. Sőt az is felszínre kerül mit szeretsz és mit nem önmagadban, miben szeretnél más lenni és az a MÁS mennyire van összhangban a személyiségeddel.
A 8 személyiségterület legfontosabb szeleteként az ÉN-hez való viszony feltárása során nem csak az derülhet ki, hogy mit tudsz kezdeni azzal, aki TE vagy, hanem az is, hogy ki vagy mi miatt - az eredet - vélekedsz úgy, ahogy önmagadról.
E terület elemzése során fel fogom térképezni ösztöneid intenzitását, élménykészségedet, igényeidet, és hogy a pszichoszexuális fejlődésed mennyire volt zavartalan. Kíváncsi leszek, hogy az Én-határokat mennyire léped át ezen a területen. Mire vágysz, mi a fontos számodra, hogy éled meg az intim pillanatokat.
De nézni fogom a partnerkapcsolatodban elfoglalt helyedet, a társaddal való szellemi és testi egységeteket is. Természetesen ezen túl lépve arra is választ keresek, mennyire hagyatkozol a megérzéseidre, mennyire élsz ösztönvezérelve, vagy a szívedre, eszedre hallgatsz inkább.
Az érzelmek találkozása belső gátlásainkkal mit eredményez. Hogy viszonyulunk a frusztrációhoz, mit teszünk konfliktushelyzetben. Érzelmeink megfelelő kezelése, megélése, személyiségünkbe beépülve hajtóerőnk is lehet, mely segíti kiteljesedésünket, azonban elutasítás, gátolt érzelemkifejezés esetén gyeplőként tarthat vissza bennünket! Állandó érzelmi beállítottságunk és pillanatnyi lelkiállapotunk fogja meghatározni, hogy másokhoz milyen érzelmi szinten fogunk kötődni, mennyire leszünk nyitottak, szenzibilisek az ő problémáira, nehézségeire, egyáltalán mennyire tudunk túllátni önmagunkon.
MENTÁLIS JELLEMZŐK.
A logikai készség, a kritikai hajlam, a szervező-, tervező-, rendszerező képesség, a tanulékonyság, a megtanultak gyakorlati alkalmazása, a tájékozódás, a problémakezelés, a külső információ befogadása, annak feldolgozása és kezelése mind-mind, mint mentális jellemzők, felszínre kerülnek az analízis során.
A kívülről jövő információ gondolatot ébreszt, a gondolat cselekvésre késztet és cselekedeteinken keresztül információt fogunk szolgáltatni magunkról a környezet felé. Viselkedési mechanizmusaink, védekező stratégiáink, megküzdési technikáink személyiségünk alapjait képezik.
Válasz kapunk, a Mit?, Miért? kérdésekre.
Kielégít a mindennapi ez+az, vagy nagy élménykészséggel bíró emberként szeretsz újra és újra valami izgalmasabbat kipróbálni.
A lélek vitalitása nem fizikai erőben nyilvánul meg, hanem akaraterőben, tetterőben, szívósságban, erélyben. A benned lévő lelki energia mennyisége, azonban fizikai szinten is dolgozni fog, hiszen, ha belül pezsegsz és hajt a tettvágy, akkor nem lógatod a lábad, hanem felpattansz és testet fog ölteni a benned munkálkodó erő.
Hogy mennyi és milyen minőségű energiával rendelkezel, és azt hogy tudod beosztani, mennyire tudod saját terveid, céljaid szolgálatába állítani, azzal a nyolcból, egy egész személyiségterület foglalkozik. Hogy a lelki energiád miből táplálkozik, mire „használod”, szétforgácsolva magadat, pazarlóan bánsz vele vagy tudatosan figyelsz, hogy mire fordítod, azt a kézírásod meg fogja mutatni. Mint ahogy azt is, hogy gondolataidból, idődből, érzéseidből, egyszóval saját magadból mennyit adsz másnak és mennyit veszel el a máséból.
A lelki energia mozgat bennünket. Ezért oda kell figyelni, hogy mire mennyit fordítasz belőle, hogy legyen utánpótlásod, amiből újratöltődhetsz, hogy legyen miből adnod, úgy, hogy neked is maradjon.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése