SZEMÉLYISÉGKÉP

SZEMÉLYISÉGKÉP

Kézírásod elemzése során az alábbi 8 területet vizsgálom:


AZ ÉN-HEZ VALÓ VISZONY.

Mit gondolsz magadról? Mennyire vagy elégedett azzal, aki visszanéz a tükörből? Mennyire tudod elfogadni magadat az esetleges hibáiddal együtt? 
És amit látsz, az vajon helytálló-e? Esetleg többre vagy kevesebbre értékeled önmagadat?

Az önmagaddal való kapcsolatod minősége az egész életedet befolyásolja, pozitív, de akár negatív hatással is lehet egyéb társas kapcsolataidra, tehát nagyon nem mindegy mennyire szereted, szereted-e egyáltalán magadat. 
Sok esetben önmagunk helytelen megítélése megkeserítheti a szociális térben való mozgásunkat, életvezetési problémákat okozhat. Ha kicsit többet képzelünk magunkról az ugyanúgy önsorsrontó lehet, mint az, amikor értéktelennek, jelentéktelennek, senkinek érezzük magunkat. Önmagunk elfogadása, a bennünk élő jó és kevésbé jó "szeretése" az alapja boldogságunknak, tehát a grafológiai vizsgálat is az ÉN -ből indul ki.

Ezen belül az önértékelés, az önbizalom, annak mértéke, az autonómiára, az önállóságra való igény, ami feltérképezhető a kézírásból. Ugyanúgy, ahogy az önreguláció - önszabályozás -, az önérvényesítésre való késztetés mértéke, az én rezisztencia - ellenálló képesség -, az önfejlődés lehetséges iránya és a frusztrációtűrés. Sőt az is felszínre kerül mit szeretsz és mit nem önmagadban, miben szeretnél más lenni és az a MÁS mennyire van összhangban a személyiségeddel.

A 8 személyiségterület legfontosabb szeleteként az ÉN-hez
való viszony feltárása során nem csak az derülhet ki, hogy mit tudsz kezdeni azzal, aki TE vagy, hanem az is, hogy ki vagy mi miatt - az eredet - vélekedsz úgy, ahogy önmagadról.

ÖSZTÖNTEVÉKENYSÉG.

E terület elemzése során fel fogom térképezni ösztöneid intenzitását, élménykészségedet, igényeidet, és hogy a pszichoszexuális fejlődésed mennyire volt zavartalan.  Kíváncsi leszek, hogy az Én-határokat mennyire léped át ezen a területen. Mire vágysz, mi a fontos számodra, hogy éled meg az intim pillanatokat. 

"Csak" egy szelet a nyolcból, de mégis személyiséged alappillérét adja, és mint ilyen, az ott megélt vagy nem megélt vágyak meg fogják határozni az egész életedet. A napi teljesítményedet, a hangulatodat, hozzájárul a lelki békédhez, önbizalmat növelhet és a szociális térben való mozgásodat, a munkakedvedet is befolyásolja. Tehát nagyon nem mindegy milyen a szexuális életed, mit gondolsz róla, mit gondolsz magadról, hogy állsz a saját szexualitásodhoz és mit adnak neked az együtt töltött időket felölelő intim pillanatok.


De nézni fogom a partnerkapcsolatodban elfoglalt helyedet, a társaddal való szellemi és testi egységeteket is. Természetesen ezen túl lépve arra is választ keresek, mennyire hagyatkozol a megérzéseidre, mennyire élsz ösztönvezérelve, vagy a szívedre, eszedre hallgatsz inkább.

SZOCIABILITÁS.

Attól még, hogy valahová be tudsz illeszkedni, nem biztos, hogy oda is tartozol! Hogy szűkebb és tágabb környezetedben hogy viselkedsz, az annak a függvénye, hogy önmagaddal milyen a kapcsolatod. Minél jobban értékeled azt, aki vagy, minél biztosabb vagy önmagadban, minél nagyobb az önbecsülésed, annál könnyedebben mozogsz szociális térben. Ha személyiségednek ezt a szegmensét vizsgálom, akkor látni fogom az írásjegyeidből, hogy van-e a beilleszkedésre igényed, és ha igen, azt milyen formában és milyen céllal teszed. 

Társas kapcsolataidban mekkora a dominanciaigényed, azt milyen formában érvényesíted. Tudsz-e, akarsz-e alkalmazkodni egy adott közösségben és ott, hogy érzed magadat. Van-e autonómiára igényed, és meg tudod-e őrizni a szuverenitásodat több ember társaságában, vagy magukkal ragadnak és feladva az önállóságodat, tőlük teszed függővé a hangulatodat és engedsz a befolyásolási szándékuknak. 

Az is láthatóvá válik, hogy számodra mekkora a jelentősége a mások, rólad kialakított véleményének. Képes vagy-e önmagadat annak látni, amilyen valójában vagy. Esetleg annak alapján mondasz magadról ítéletet, amilyennek a környezeted lát. 

ÉRZELMI ÉLET.

Személyiségünk fontos meghatározója, hogy milyen érzelmek dolgoznak bennünk, azokat hogy kezeljük, mennyire befolyásolják a mindennapjainkat. Egyáltalán mennyire engedjük be őket az életünkbe, mennyire vagyunk nyitottak rá, milyen szinten járják át lelkünket, miként dolgozzuk fel őket. Milyen vérmérsékletűek vagyunk, milyen intenzitású érzelmeink tartalma. A bennünk munkálkodó érzések milyen módon nyilvánulnak meg. 

Az érzelmek találkozása belső gátlásainkkal mit eredményez. Hogy viszonyulunk a frusztrációhoz, mit teszünk konfliktushelyzetben. Érzelmeink megfelelő kezelése, megélése, személyiségünkbe beépülve hajtóerőnk is lehet, mely segíti kiteljesedésünket, azonban elutasítás, gátolt érzelemkifejezés esetén gyeplőként tarthat vissza bennünket! Állandó érzelmi beállítottságunk és pillanatnyi lelkiállapotunk fogja meghatározni, hogy másokhoz milyen érzelmi szinten fogunk kötődni, mennyire leszünk nyitottak, szenzibilisek az ő problémáira, nehézségeire, egyáltalán mennyire tudunk túllátni önmagunkon.

Érzelmi mutatóink és mentális jellemzőink fogják megmutatni, hogy a szívünkre vagy az eszünkre hallgatunk inkább döntéshelyzetben. Az egyik illetve a másik által sugalltakat hogy tudjuk összhangba hozni, okoz-e nehézséget a kettő közötti egyensúly megteremtése, megtartása.

MENTÁLIS JELLEMZŐK.

A mentális, értelmi képességek közül a legkiemelkedőbb, a gondolkodás. Az egyénenként eltérő gondolkodási mechanizmust, a tempót, a rugalmasságot vizsgálva, következtetéseket tudunk levonni, nem csak a szellemi szférában, hanem a mindennapokban való helytállásra is. De a gondolkodási stratégia, a kreativitás, a fantázia, a variációs képesség vizsgálata is ide tartozik. 

A logikai készség, a kritikai hajlam, a szervező-, tervező-, rendszerező képesség, a tanulékonyság, a megtanultak gyakorlati alkalmazása, a tájékozódás, a problémakezelés, a külső információ befogadása, annak feldolgozása és kezelése mind-mind, mint mentális jellemzők, felszínre kerülnek az analízis során.

A kívülről jövő információ gondolatot ébreszt, a gondolat cselekvésre késztet és cselekedeteinken keresztül információt fogunk szolgáltatni magunkról a környezet felé. Viselkedési mechanizmusaink, védekező stratégiáink, megküzdési technikáink személyiségünk alapjait képezik.
Válasz kapunk, a Mit?, Miért? kérdésekre
.

MOTIVÁCIÓS BÁZIS.

Mindenkinek van célja, amit el szeretne érni. Napi, heti, vagy egy egész életet is felölelő. Bizonyos szempontból nem is maga a cél a fontos, hanem, hogy mennyire vagy motivált, mit vagy hajlandó megtenni érte, hiszen egy karnyújtásnyira lévő célt sem fogsz tudni elérni, ha nincs benned elég hajtóerő, elszántság, de akár hét mérföldre is lehet tőled, amit akaraterővel, kitartással biztos el tudsz majd érni.
A motiváltságod vizsgálata során, arra is keresem a választ, hogy mennyire fontos számodra az önmegvalósítás, hogy meg tud mutatni, ki tudd bontakoztatni és fejleszteni önmagadat. Szeretnél-e vezető szerepet betölteni, uralkodni, irányítani és, ha igen, hogy viselkednél, vagy hogy viselkedsz vezetőként. Tudsz-e, akarsz-e alárendelődni, segíteni másoknak, másokon. Hajlandó vagy-e háttérbe szorítani magadat, feladni a kényelmedet, ha a szükség úgy kívánja. Fontos-e az anyagi javadalmaztatás, a pénzszerzés az életedben.

Kielégít a mindennapi ez+az, vagy nagy élménykészséggel bíró emberként szeretsz újra és újra valami izgalmasabbat kipróbálni.

Képes vagy-e koncentráltan elmélyülni egy adott feladatban vagy a csapongó gondolataid miatt nehezedre esik a fókuszálás. Kisebb közösségben vagy nagyobb csapatban, esetleg egyedül szeretsz dolgozni? 

ENERGIÁK.

A lélek vitalitása nem fizikai erőben nyilvánul meg, hanem akaraterőben, tetterőben, szívósságban, erélyben. A benned lévő lelki energia mennyisége, azonban fizikai szinten is dolgozni fog, hiszen, ha belül pezsegsz és hajt a tettvágy, akkor nem lógatod a lábad, hanem felpattansz és testet fog ölteni a benned munkálkodó erő. 


Hogy mennyi és milyen minőségű energiával rendelkezel, és azt hogy tudod beosztani, mennyire tudod saját terveid, céljaid szolgálatába állítani, azzal a nyolcból, egy egész személyiségterület foglalkozik. Hogy a lelki energiád miből táplálkozik, mire „használod”, szétforgácsolva magadat, pazarlóan bánsz vele vagy tudatosan figyelsz, hogy mire fordítod, azt a kézírásod meg fogja mutatni. Mint ahogy azt is, hogy gondolataidból, idődből, érzéseidből, egyszóval saját magadból mennyit adsz másnak és mennyit veszel el a máséból.


A lelki energia mozgat bennünket. Ezért oda kell figyelni, hogy mire mennyit fordítasz belőle, hogy legyen utánpótlásod, amiből újratöltődhetsz, hogy legyen miből adnod, úgy, hogy neked is maradjon.


MUNKATEVÉKENYSÉG JELLEMZŐI.

A személyiségkép nyolc szegmense közül, a munkavégzés területének vizsgálata nem pusztán arra világít rá, hogy miként végzed a munkahelyeden a munkádat, hanem arra is, hogy állsz neki a mindennapi tevékenységeidnek, feladataidnak, hogy építed fel, éled az életedet. Hogy indítod a napodat, a tennivalóidba hogy fogsz bele, mennyi energiát, időt, tudást, tapasztalatot viszel bele. Könnyedén vagy szorongással teszed az életben a dolgaidat. 

Mennyire vagy hatékony, célszerű a munkahelyeden, vagy az otthoni cselekedeteid során. Szeretsz-e új dolgokat kipróbálni, ha helyzet-, feladat megoldásról van szó, vagy a megszokott, jól beváltakat alkalmazod. Szoktál-e hibázni, és ha igen, mit teszel. 

Mennyire vagy alapos, megfontolt és megbízható. Önállóan vagy csak irányítással, útmutatással cselekszel. Kisebb közösségben vagy akár nagyobb csapatban is megy a munka, esetleg csak magadra támaszkodva dolgoznál. Bírod az egyhangúságot és úgy is helyt tudsz állni, vagy kellenek az új, friss impulzusok, amik megtörik a monotonitást és érdekesebbé teszik a feladataidat vagy magát az életet.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Hozzá tartozik a napi rutinunkhoz, hogy időről-időre belenézünk a tükörbe. Már a napot azzal indítjuk, hogy az éjszaka arcunkba vésett nyoma...