2020. május 17., vasárnap

Kedvenc témáim egyike, a gyermekkorban szerzett lelki sérülések, a gyermek viselkedésére, személyiségbeli fejlődésére gyakorolt hatása. A következmények megjelenési formái felnőttkorban. (Természetesen ilyen sérülések az élet bármely szakaszában "beszerezhetőek", de akár genetikai eredetűek is lehetnek. Ez azonban más lapra tartozik.)
Minél több bántás ért téged gyermekként, a későbbiekben annál nehezebb lesz számodra a "normális" élet. Ha már a gyökereid sérültek, számodra nehezebb lesz a későbbi levélbontás, virágba borulás, gyümölcs hozás, mint ép társaidnak.
A skizofrénia, a szorongás, a neurózis, a depresszió és a kábítószerfüggőség témája, ami kifejezetten közel áll hozzám, ha patológiás betegségekről beszélünk.
Ezek kialakulása egy hosszú folyamat és sokszor az egyén környezete nem látja vagy nem akarja meglátni a benn zajló átalakulást, változást. Így sokszor magára marad és csak tehetetlenül vergődik a megmagyarázhatatlannak tűnő félelmeivel, feszültséggel, önostorozó gondolatokkal.
A probléma súlyosságától függően ön- és közveszélyessé válhat. Mint ahogy a gondolatai, úgy azon keresztül a mozgása, a beszéde, és egyéb cselekedetein belül, az írása, a rajza is árulkodó lehet.
Ezek az emberek köztünk élnek, sőt mi magunk is hordozunk magunkban gyermekkori hozadékként félelmeket, fóbiákat, szorongásokat. Kinek rövidebb ideig tart az ebből való felállás, kinél óriássá nőve állandósult ez az állapot.
A kézírásod, és a rajzaid megmutathatják, te hordozol-e magadban ezek közül valamit.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Hozzá tartozik a napi rutinunkhoz, hogy időről-időre belenézünk a tükörbe. Már a napot azzal indítjuk, hogy az éjszaka arcunkba vésett nyoma...