2020. április 21., kedd

BIZONYTALANSÁG A KÉZÍRÁSBAN.

A legmagabiztosabb ember is olykor elbizonytalanodhat. Attól, hogy mindig tudod mit akarsz, bízol saját magadban, van önbecsülésed, tudod mire vagy képes és ennek megfelelően hozol döntéseket, még megeshet veled is, hogy valami előtt megtorpansz, hezitálsz, ami rajtad is kifog.
Vannak tipikus, bizonytalansággal átszőtt életszakaszok, mint például a kamaszkor, amikor a saját magával is ingatag kapcsolatban lévő fiatal mindenkivel és mindennel hadilábon áll. De a későbbiekben is hozhatja úgy az élet, hogy csak vergődsz egy helyzetben, mert nem tudod mi lenne jó, hogy kellene viselkedni, reagálni, dönteni.

Teljesen természetes, ha nem tudod mindenre azonnal a választ, ha nem tudod egyből melyik a helyes út.
A kézírásban a legapróbb megingásod, kilengésed, bizonytalanságod is tetten érhető. De minél nagyobb a kilengés, annál nyilvánvalóbbak a jelek is.
Ha megborul a kézírásodban a harmónia, ha ingadozóvá válik a betűid dőlése, ha a betűméretek széles skálán mozognak, ha az oválbetűid horpadtak, nagyságuk pedig változást mutat, ha a soraid közötti távolság nagysága és a törzsvonalad erőteljes hullámzásba kezd, akkor tuti, hogy belső bizonytalanság van a háttérben. Minél szabálytalanabb a vonalvezetésed, annál befolyásolhatóbbá és manipulálhatóbbá válsz, főleg ha a támaszkeresés, az önkontroll vesztés is megjelenik a kézírásodban.
A csatolt írásminta a bizonytalanság jelei közül néhányat tartalmaz.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Hozzá tartozik a napi rutinunkhoz, hogy időről-időre belenézünk a tükörbe. Már a napot azzal indítjuk, hogy az éjszaka arcunkba vésett nyoma...