2019. szeptember 29., vasárnap

AZ ÉN-HEZ VALÓ VISZONY.

Mit gondolsz magadról? Mennyire vagy elégedett azzal, aki visszanéz a tükörből? Mennyire tudod elfogadni magadat az esetleges hibáiddal együtt?
És amit látsz, az vajon helytálló-e? Esetleg többre vagy kevesebbre értékeled önmagadat?
Az önmagaddal való kapcsolatod minősége az egész életedet befolyásolja, pozitív, de akár negatív hatással is lehet egyéb társas kapcsolataidra, tehát nagyon nem mindegy mennyire szereted, szereted-e egyáltalán magadat.
Sok esetben önmagunk helytelen megítélése megkeserítheti a szociális térben való mozgásunkat, életvezetési problémákat okozhat. Ha kicsit többet képzelünk magunkról az ugyanúgy önsorsrontó lehet, mint az, amikor értéktelennek, jelentéktelennek, senkinek érezzük magunkat.
Önmagunk elfogadása, a bennünk élő jó és kevésbé jó "szeretése" az alapja boldogságunknak, tehát a grafológiai vizsgálat is az ÉN -ből indul ki.
Ezen belül az önértékelés, az önbizalom, annak mértéke, az autonómiára, az önállóságra való igény, ami feltérképezhető a kézírásból. Ugyanúgy, ahogy az önreguláció - önszabályozás -, az önérvényesítésre való késztetés mértéke, az én rezisztencia - ellenálló képesség -, az önfejlődés lehetséges iránya és a frusztrációtűrés. Sőt az is felszínre kerül mit szeretsz és mit nem önmagadban, miben szeretnél más lenni és az a MÁS mennyire van összhangban a személyiségeddel.
A 8 személyiségterület legfontosabb szeleteként az ÉN-hez való viszony feltárása során nem csak az derülhet ki, hogy mit tudsz kezdeni azzal, aki TE vagy, hanem az is, hogy ki vagy mi miatt - az eredet - vélekedsz úgy, ahogy önmagadról.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Hozzá tartozik a napi rutinunkhoz, hogy időről-időre belenézünk a tükörbe. Már a napot azzal indítjuk, hogy az éjszaka arcunkba vésett nyoma...