HOGY MONDJAM EL NEKED?
Gondolj bele: Ott állsz másik két ember társaságában és mindkettő elmondja rólad a véleményét.
Az egyik csupa jó tulajdonságokat sorol fel rólad. Kedves vagy, segítőkész, jó a humorod, jól végzed a munkád, gondoskodó és figyelmes vagy. A szavai nagyon jól fognak esni, hiszen olyan, mintha a lelkedet simogatnák.
Majd a másik következik. Alapvetően kedves vagy, de ingadozó a hangulatod, ezért néha kiszámíthatatlanul viselkedsz. Segítőkész vagy, de csak, ha az érdekeid úgy kívánják. Van humorérzéked, csak nem veszed észre, hogy néha a másik emberbe belemarsz azzal, amit viccesnek tartasz. Jól végzed a munkádat, ha a kedved éppen úgy tartja.
Mindkettő rávilágít milyen vagy, de míg az első csak a jóra fókuszál, addig a másik a hiányosságaidat is elsorolja. Most mit érzel? Ugye, kedvesebb lesz számodra az az ember, aki csupa jót mond rólad és ellenségesebben fogsz nézni a másikra?

A grafológusi munka márpedig erről szól. Nem csak azt kell belefoglalnom a személyiségrajzodba, ami téged pozitívan jellemez, hanem a negatív dolgokkal is szembe kell, hogy állítsalak. Bármennyire azt fogod mondani, hogy: Csak nyugodtan írj le mindent!, Tudom, hogy nem fog jól esni, ami nem léleksimogató.
Ezért aztán nem is vagyok egyszerű helyzetben. Az analízisnek építő jellegűnek kell lenni, tehát a fejlődésedet kell, hogy szolgálja, viszont úgy gondolom kiemelve a jó vonásaidat, meg kell, hogy tudd, mi az, amin esetleg változtatnod vagy csak elfogadnod kellene.
A kézírásod vizsgálata során látni fogom, hogy mindezt hogyan mondhatom el neked és ennek megfelelően alakítom a véleményezésemet.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése