2018. november 28., szerda

A KARÁCSONY.

Mindenki másért szereti a karácsonyt!
Mert végre tarthat egy kis pihenőt, mert kicsit minden lecsendesedik, nyugodtabbá, békésebbé válik, mert együtt lehet a családdal, a szeretteivel.

Mindenki?
Bizony nem mindenki várja, nem mindenki szereti.
Az ünnepek alkalmával a bennünk munkálkodó érzések, legyenek azok pozitívak, vagy negatívak, mind jelentősebb szerephez jutnak, mint a hétköznapokban.
Igaz, hogy a karácsony remek alkalom a családon belüli nézeteltérések elsimítására, de a felszín alatt fortyogó "haragszom rád" is könnyebben utat tud törni magának a szeretet ünnepén. Sokan a régóta, akár a gyermekkorig visszanyúló ki nem mondott sérelmeket cipelve, az ünnepi ruhához, ünnepi álarcot felvéve jönnek össze a családdal. Így vélt vagy valós sérelmeik farkasszemet néznek az "elkövetővel", ezzel a karácsony ünnepe egy rossz élmény lesz, majd egy negatív emlékké növi ki magát, ami beárnyékolja a következő karácsonyt is. Ha hagyjuk...

2018. november 26., hétfő

AZ ÉV LEGSZEBB ÜNNEPE.


Szeretem a karácsonyt, mert meghittebben együtt lehetek a családommal, a szeretteimmel. Szeretem azt, ahogy ki van világítva a város, ahogy ünnepi hangulatba burkolóznak az üzletek, hogy az ünnep alatt minden kicsit lecsendesedik, békésebbé, nyugodtabbá válik. A legtöbben ilyenkor toleránsabbak, elnézőbbek, megértőbbek vagyunk egymással. (Persze van, aki jól eltiporná - el is tiporja - a másikat a boltban, mert ha nem, akkor nem jut neki kacsacomb.)

De!
A karácsony szó hallatán sok érzés kel életre bennünk, melyek megszépítik vagy éppen terhessé teszik az ünnepre való készülődést.
Kimondatlanul is hatalmas elvárásokat támasztunk saját magunkkal szemben, mert meg akarunk felelni. De minek is, kinek is akarunk megfelelni? A legtöbb szakember szerint mi generáljuk magunknak a megfelelési kényszert, amit aztán a környezetünkre vetítünk ki, mintha az várná el tőlünk.

Az biztos, hogy ahogy kezdetét veszi az ünnepi készülődés, beszállunk a "Karácsonyi őrület" nevű mókuskerékbe és csak hajtjuk rendületlenül, míg körbe nem futjuk az összes üzletet, míg be nem szerzünk mindent, amiről azt gondoljuk kell a karácsonyhoz.
Szinte észre sem vesszük, mennyire eltávolodtunk a kis Jézus születésének ünnepétől, mennyire fogyasztó "karácsonyi őrültekké" váltunk.

Veletek együtt én is ott állok az üzletben és én is keresem a "megfelelő" ajándékot, amit betehetek a fa alá, keresem a sütihez valót és azon agyalok mit is főzzek majd. És miközben az ünnepi hangulat valamiféle jóleső melegséggel járkál bennem fel-alá, azon aggódom, nem-e gáz, hogy én csak három féle sütit fogok sütni, hogy most nem költök annyit ajándékra, mint szoktam és nem-e árulom el azzal a karácsonyt, ha idén kicsit lazábban veszem, mert csak fél lábbal akarom hajtani a mókuskereket.
MERT MINDENBEN OTT VAGYUNK!


Nap, mit nap belefutunk: Mutasd az autódat, megmondom ki vagy! Mutasd a cipődet, megmondom ki vagy! Mutasd a házadat, megmondom ki vagy!
És tényleg így van, mindenben, ami egy kicsit is rólunk szól, abban benne vagyunk, az árulkodik rólunk!
Az első benyomás, tudjuk, hogy tényleg csak az első benyomás, mert utána még számtalan meglepetés várhat ránk. De ne felejtsük el, hogy abból is sok minden kiderül, mennyire akarsz szép és jó benyomást tenni a másik félre. Tényleg ilyen vagy, vagy csak megfelelni szeretnél, esetleg rejtegetsz valamit és azt leplezve törekszel a jó benyomásra.!

Ki sem kell ejtenünk egy szót sem a szánkon, nem kell, hogy véleményt formáljunk, már pusztán a megjelenésünk, a kisebb-nagyobb tetteink megmutatják milyenek is vagyunk.
Öltözködési stílusunk, színhasználatunk, táska és cipő választásunk már ad a másik számára egy csomó információt, hogy milyenek is vagyunk. (De mi van, akkor, ha sok pénzem van, mégis két cipőben trappolok egész télen? Ha sok pénzem van és minden ruhaszettemhez van egy-egy lábbelim?)
De ugyanígy az is sokat elárul rólad, hogy milyen a hajviseleted, a testbeszéded. Melyik a kedvenc állatod, gyümölcsöd. Milyen filmeket szeretsz nézni, milyen parfümöt használsz. Milyen az arcformád, a szemed színe. Milyenek az étkezési szokásaid, mi a hobbid, hogy rendezed be az otthonod. Milyen mobilod van és azt hogy használod. De még az sem mindegy, hogy hogyan tüsszentesz...És valóban nem mindegy, hogy visszafojtva vagy szétprüszkölve a nagyvilágba teszed, mert ezzel is infóval szolgálsz a környezted számára.
Hatalmas felületet mutatsz magadból azáltal is, ahogy itt a facebookon tevékenykedsz. Ahogy és amit kiteszel magadról, az életedről.
Én azt mondom: Mutasd a kézírásod, megmondom ki vagy!
A p BETŰ.




Az p betű, női írásban a női szerep megélését, férfi írásban a nőhöz, a nőiességhez való viszonyulást fejezi ki. Kidolgozottsága, nagysága, megformálása arról informál, hogy nőként hogy érzed magadat, hogy működsz, hogy éled meg a nőiességedet. Férfiként milyen a viszonyod a női nemhez, mennyire fontos számodra.
TÖBB KAPCSOLAT, AZONOS gy BETŰ?!


Ahogy már mindenki tudja, a gy betű a párkapcsolat betűje, amelyben te vagy a g, a párod az y.
De hogy lehet, hogy az elmúlt kapcsolataid alatt és a jelenlegiben is ugyanúgy írod a gy betűt? Partnereid különböző személyiségek voltak, akikkel néha azonos, de sokszor eltérő problémákkal néztetek szembe. Mindegyik mást adott neked testileg, lelkileg. Kivel zaklatottabb, kivel harmonikusabb volt a kapcsolatod.

Nem csak alapvető kedélyállapotod, hanem pillanatnyi lelkiállapotod is megnyilvánul a kézírásodban. Ez azt jelenti, ha ma valami felzaklat, akkor az írásod is rezignálttá, feszültséggel telivé válhat, ha holnapra elmúlik és a helyébe felhőtlen boldogság lép, akkor a helyrebillent belső egyensúlyod, kiegyensúlyozott kéznyomot eredményezhet.
Ha ez így van, akkor a partnerváltás, miért nem változtatja meg a g-y kapcsolatodat?
Igaz, hogy a partner változik, de te "maradsz". Lehet kettő vagy huszonkettő kapcsolatod, te mindegyikben ugyanúgy fogsz részt venni, a párkapcsolati viselkedés sémád ugyanaz lesz, a párkapcsolati rendszeredet viszed egyik kapcsolatból a másikba. Ugyanazokat az elvárásokat támasztod a másik irányában és te is ugyanazt tudod nyújtani ennek is, annak is.
Tudni kell, hogy a partnerkapcsolatban átéltek, megtapasztaltak megjelenése nem korlátozódik csak erre a betűre, a kézírás más elemeiben is megnyilvánulhatnak. A különböző "minőségű" kapcsolatok rád gyakorolt hatása sem feltétlenül jelenik meg azonnal a gy betűdben, főleg nem gyakori partnercserénél. Idő kell, hogy az adott kapcsolat részévé váljon az életednek, beépüljön a mindennapjaidba, és az ezzel járó pozitív vagy negatív változások megjelenjenek a kézírásodban.

2018. november 22., csütörtök

HOMOSZEXUALITÁS.

Ha meglátunk egy olyan férfit, aki az átlagoshoz képest másként öltözködik, bátrabban bánik a színekkel vagy kicsit kihívóbb, akkor arra hamar ráragasztjuk, hogy meleg, főleg, ha még a testbeszéde is erősíti ezt a gondolatot.
Egy nő esetén pont a színek használatának hiánya, a férfiakra jellemző öltözködési, viselkedési stílus, amire ugyanígy reagálhatunk.
De ugyanerre következtethetünk, ha meglátunk egy kerekdedebb, díszes férfi írást, vagy egy darabosabb, szöges női írást.
Pedig egyikből sem következik a másik.
Hogy milyen a kapcsolatod a pároddal, mennyire vagytok egy hullámhosszon testileg-lelkileg, hogy hogy vélekedsz róla, azt igen, de, hogy milyen nemű a párod, tehát, hogy homoszexuális vagy-e azt nem lehet megállapítani a kézírásból.
A homoszexualitás ugyanis nem egy "zavar" eredménye, tehát magad és mások előtt felvállalva nem fog negatívan hatni a személyiségedre. Ha viszont az identitás felvállalása magad előtt sem megy, a környezeted előtt titkolózni kényszerülsz, akkor már okozhat zavart, ami meg is fog mutatkozni a kézírásodban.
HA NEM MAGYAR VAGY!

Ha tudom, hogy hány éves vagy, azt is tudni fogom, hogy kalligrafikus vagy zsinórírás vagy "c" kötéses írás a normaírásod. Ennek ismeretében foglak elemzem téged, ehhez viszonyítom a te egyedi formáidat.
De mi a helyzet, ha más nemzetiségű vagy?
Akkor nagy körültekintésre van szükség, ugyanis tudnom kell, hogy az adott nemzetnek mi a normaírása, hiszen némelyiknek teljesen eltér a formaalkotása a miénktől. Ha francia vagy olasz vagy, akkor még csak-csak tudom mitévő legyek, de mi a helyzet, ha orosz, mongol, arab, kínai, vagy japán nemzetiségű vagy?
Mindenfelé kerestem arra vonatkozóan cikket, vagy valamilyen írásos formát, de sehol nem találtam. Van-e egyáltalán a mongoloknál, a japánoknál grafológus? Ha igen, akkor vajon hogyan értelmezik a mi megszokott balról-jobbra haladó, vízszintes sorvezetésünktől eltérő jobbról-balra, vagy függőleges irányt?
Ennél a mongol írásnál talán a sortartás, a sorirány, a nyomaték amin el tudnék indulni, de ehhez is nélkülözhetetlen az ő normaírásuknak az ismerete. Az elemzést az is megnehezítheti, hogy az ő életvitelünk, szokásaik, értékrendjük, neveltetésük, családi viszonyaik, társadalmi hierarchia rendszerük eltér az általunk megszokottól, így ha egy ilyen írást kellene elemeznem, hát.....az lenne az igazi kihívás!

2018. november 14., szerda



KOMFORTZÓNA.

Analízis során azt is figyelem a kézírásodban, hogy mekkora komfortzónára van szükséged és abban hogy érzed magadat. Kész vagy-e elhagyni és, ha igen, az milyen hatással van rád.

Több szakember is állítja, hogy saját magad fejlődésének útjába állsz, ha nem mozdulsz ki a megszokottból, és csak a sablonos, rutinszerű mindennapokat éled. Nem adsz magadnak lehetőséget a fejlődésre, a változásra, kiaknázatlanok maradnak a fel nem fedezett lehetőségeid.
Ezzel szemben mások arra hivatkozva nem javasolják a komfortzóna elhagyását, hogy a: Járt utat járatlanért miért is kellene feladni!? A tervszerű és kiszámíthatót, a biztonságot adót lecserélni egy félelemmel, bizonytalansággal teli, kockázattal, stresszel járó, gyötrő élettérre.
Van, aki a megszokott környezetében nagyon jól érzi magát, a jó közérzet jól teljesítményt, jó kapcsolatokat, kiegyensúlyozott életet biztosít a számára, de a szokványostól eltérő már zaklatottá, nyugtalanná változtatja őt, ezáltal romlik a teljesítménye és kapcsolatai is megsínylik ezt a változást.
Van, aki minden körülmények között megtalálja a helyét, otthonosan mozog új helyen, új helyzetben és nem a hely van hatással rá, hanem ő van hatással a helyre.
Akkor most mi legyen? Elhagyjuk vagy ne hagyjuk a komfortzónánkat?
AZ n BETŰ.

Az m betű első és második szárának értelmezése az n betűével azonos. Tehát a betűformálás a társas kapcsolaton belül az ÉN és a TE dominanciáját, a két fél közötti kötelék minőségét, szorosságát mutatja meg.
(Hú, de rövid lett ez a bejegyzés!)
AZ m BETŰ.

Az m betű nagyon beszédes, sokat elárul társas kapcsolataidban elfoglalt helyedről, szociabilitásodról.
A betű első szára te vagy, a második a hozzád legközelebb álló, a harmadik pedig tágabb környezeted.
A betű szárának a többi szárhoz viszonyított magassága jelezni fogja, hogy ebben a kapcsolatrendszerben kinek mekkora jelentőséget tulajdonítasz.
Kinek "szánod" kapcsolataidban a domináns szerepet, magadnak vagy a másik félnek. Nagyobb közösségben képes vagy-e, akarsz-e alárendelődni a közös érdekeknek. A szárak közötti távolság nagysága, a társtól, a környezettől való távolság nagyságát, a kötésmód a kapcsolat minőségét jelzi.

Az m betű azonban csak azt mutatja meg, hogy kinek a szava bír nagyobb jelentőséggel egy adott helyzetben, a miértekre az egész írástömb vizsgálata fog választ adni.
Nem mindegy ugyanis, hogy határozottan nagy a dominancia igényed és azért irányítasz te egy kapcsolatban, vagy csak kompenzálni szeretnél. A tisztelet jele, ha a másiknak átengeded ezt a szerepet, vagy csak te nem akarsz felelősséget vállalni semmiért. De az sem mindegy, hogy a közösségi szellem, a közös érdek nevében helyezed előtérbe a közösséget, vagy az irányukban táplált megfelelési vágy dolgozik benned.
AZ ly BETŰ.

Mint a g-y kapcsolat, az l-y is a te és a párod közötti kapcsolatról mesél. Arról, hogy mit gondolsz, milyen köztetek a szellemi kapcsolat, mennyire egyezik a gondolkodásmódotok, mennyire vagytok egy hullámhosszon.
Abból, hogy az l betűhöz képest hogyan és hová helyezed, milyenre, mekkorára formálod a y-t, látni fogom, hogy mennyire értékeled a társad tudását, gondolatait.
Ha az y a párodat szimbolizálja, akkor a hozzá tartozó hurok, azt mutatja, hogy milyennek látod az ő szexuális késztetését.
AZ l BETŰ.

Mint a legtöbb felső zónás, hurkos betű a szellemiségünkről, az ismeretek megszerzésére való igényünkről ad információt. Az l betű felső zónába való felnyújtása, a hurok képzése, mérete, bekötésének helye a tanulás iránti igényen kívül, a megszerzett tudás mindennapokban való alkalmazását, másoknak való átadását jelzi.
Természetesen gyorsan kivitelezett írásban soha nem olyan alapos és gondos a formaalkotás, mint lassú esetén, de a felületes megformálás nem azonos a tudatlansággal, a szellemi értékek elutasításával.

2018. november 12., hétfő

Én biztos nem adom oda neked az írásomat! Persze, mindent tudni fogsz rólam, kiderülnek a legféltettebb titkaim is! Tényleg ennyire kell tartani egy grafológiai elemzéstől?

Vannak konkrétan feltárható jellemzők a kézírásban, amelyekből következtetést lehet levonni. Vannak valószínűsíthetők és vannak pusztán találgatásokra okot adók.
Igen, bizonyos esetekben meg tudom mondani milyen a szüleiddel a kapcsolatod. Látom, hogy milyen kapcsolatot ápolsz általában a munkatársaiddal. Mennyire vagytok testileg-lelkileg egy hullámhosszon a pároddal. Hogy önmagaddal mennyire jössz ki és ha nem igazán, az miben nyilvánul meg.
Tehát meg tudom mondani milyen területen vannak nehézségeid, félelmeid, de az előttem is titok marad, hogy ezek milyen eseményekhez kötődnek, milyen a megjelenési formájuk.
Sokan értik miről szól a grafológia, de van, aki túlmisztifikálja - főleg, ha még ebben meg is van erősítve -, és azt hiszi, megsimogatva az írást, akár a jövőbe is láthat egy grafológus! Pedig a grafológiának semmi köze a jósláshoz!!

A grafológiának vannak határai, melyeket közölni kell a megrendelővel már a megbízás elején. Nem szabad sem ekkor, sem később azt a látszatot kelteni, hogy ezek a határok nem léteznek. Szigorúan TILOS abban a hitben ringatni bárkit is, hogy grafológusként mindentudóak lennénk.
Vannak olyan tulajdonságaid, melyek meghatározhatják és akár előre is vetíthetik a jövődet. Ebben az esetben erre ki is szoktam térni az elemzés során. Ilyen például felfogásod, gondolkodásod tempója, mely későbbi életed mechanizmusát, ritmusát teljesen egyértelműen előrevetíti. De nyugodt vagy lobbanékony természetedből is levezethető későbbi problémáid kezelésének hőfoka.
Megkeresett egy hölgy, hogy bár járt már grafológusnál, de az én véleményemre is kíváncsi, vajon én is ugyanazt látom-e a kézírásából. A tőle kapott szakvélemény szerint ő és a férje el fognak válni.
Nem firtattam a történetet, nem vállaltam el az elemezést, mert nem látok a jövőbe..., amit a hölgynek tudtára is adtam és hatalmas hibának érzem, ha valakit ilyen véleménnyel engedünk útjára.

2018. november 10., szombat

A k BETŰ.

A k betűd vizsgálata során látom, hogy inkább a tervezés, szervezés, ötletelés területe a te asztalod - ezt a felső zónás hurokképzés mutatja meg -, vagy azt másra bízod és inkább a kivitelezés, a megvalósítás, ami közelebb áll hozzád - amiről a betű "hasának" tömlőjének a megformálása ad képet. Természetesen lehet, hogy mind két területen szívesen kibontakozol, vagy lusta vagy és egyiken sem.
MINDEN A PÉNZRŐL SZÓL!?

A j betűvel való foglalkozás során néhány plusz gondolat jutott eszembe. 

Igen, ha nem is mindent, de nagyon sok mindent befolyásol, hogy mennyi pénzünk van!


Mennyire, de mennyire központi szerepet tölt be életünkben a pénz, az anyagi javak. Természetes, hogy fontos családunk anyagi biztonsága, igyekszünk saját és családtagjaink - egyre nagyobb - anyagi szükségletét kielégíteni.

Már gyűjtünk a még meg nem született gyermekünk felnőtt korára és már az első munkába állásunk napján érdemes a nyugdíjas évekre félretennünk.
Ha pályát választ a gyermekünk, már nem azt tanácsoljuk neki, hogy olyan szakmában gondolkodjon, ami örömet okoz számára, hanem olyat, amellyel sok pénzt kereshet. Ha az ismerősünk új munkahelyre megy, nem az érdekel bennünket, hogy ott hogy érzi magát, hanem, hogy mennyit keres.
A grafológia azt nem látja, hogy mennyi pénzzel rendelkezel, de azt igen, hogy mire vagy képes érte, milyen eszközöket használsz a megszerzésére, egyáltalán milyen szerepet tölt be az életedben, mennyire értékmérő a számodra.
A j BETŰ.



A középzónából az alsó zónába lenyúló j betű az anyagi javakhoz való viszonyodat mutatja meg. Ezen kívül a betű szárának hossza, a hurok mérete, információval szolgál arról is, hogy milyen a biológiai élménykészséged, teszel-e azok megvalósításáért, vagy pusztán megvalósulatlan törekvések maradnak.
Szerintem néha mindenkinek tükörbe kellene néznie. Van, hogy rendet kell tenni a gondolatainkban, az érzéseink között, szembe kell nézi azzal, amivel egyébként nem szívesen nézünk.
Nekem "könnyű", mert ha el is akarnám titkolni magam elől, hogy baj van..., nem nagyon menne. Minden nap írok kézzel, minden nap látom magamat a betűimben, melyek az orrom alá tolják, amivel farkasszemet kell néznem. 
Szóval én is időről időre belenézek a saját tükrömbe.


Én is követek el hibákat, és sem vagyok mindig jó fej, nekem is néha el kell számolni magammal. Nem egyszerű, viszont megéri, mert tisztázhatsz magadban olyan dolgokat, amelyek nyomasztanak, amik feszültté tesznek, amik megnehezítik az életedet.
AZ i BETŰ.

Az i betű, az önkontroll, önértékelés, véleménynyilvánítás betűje, de munkavégzésedre is következtethetek belőle. Kerek képet azonban csak úgy kapok az önértékelésedről, önkontrollodról, ha vizsgálom az ovál betűid méretét, formáját, ékezeteidet, írástömböd - aláírásod viszonyát, stb...Tehát az i betűdet csak megerősítésre fogom "használni".

Hozzá tartozik a napi rutinunkhoz, hogy időről-időre belenézünk a tükörbe. Már a napot azzal indítjuk, hogy az éjszaka arcunkba vésett nyoma...