KOMFORTZÓNA.
Analízis során azt is figyelem a kézírásodban, hogy mekkora komfortzónára van szükséged és abban hogy érzed magadat. Kész vagy-e elhagyni és, ha igen, az milyen hatással van rád.
Több szakember is állítja, hogy saját magad fejlődésének útjába állsz, ha nem mozdulsz ki a megszokottból, és csak a sablonos, rutinszerű mindennapokat éled. Nem adsz magadnak lehetőséget a fejlődésre, a változásra, kiaknázatlanok maradnak a fel nem fedezett lehetőségeid.
Ezzel szemben mások arra hivatkozva nem javasolják a komfortzóna elhagyását, hogy a: Járt utat járatlanért miért is kellene feladni!? A tervszerű és kiszámíthatót, a biztonságot adót lecserélni egy félelemmel, bizonytalansággal teli, kockázattal, stresszel járó, gyötrő élettérre.
Van, aki a megszokott környezetében nagyon jól érzi magát, a jó közérzet jól teljesítményt, jó kapcsolatokat, kiegyensúlyozott életet biztosít a számára, de a szokványostól eltérő már zaklatottá, nyugtalanná változtatja őt, ezáltal romlik a teljesítménye és kapcsolatai is megsínylik ezt a változást.
Van, aki minden körülmények között megtalálja a helyét, otthonosan mozog új helyen, új helyzetben és nem a hely van hatással rá, hanem ő van hatással a helyre.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése