A JELEN NYOMAI A KÉZÍRÁSBAN.
A múlt történései, eseményei hatására gondolkodunk, viselkedünk és cselekszünk a jelenünkben. Tehát, amit ma teszünk, az a tegnap, a tegnapelőtt és azelőtt....... tapasztalásának eredménye.
Így, ha meg szeretném tudni milyen a viszonyod a múltaddal és annak egyes részeivel, akkor nem elég a bal lapszéltől való távolságtartásodat vizsgálnom. A jelened megélését, társas kapcsolataidban való részvételedet, szociabilitásodat is kell néznem. Gyermekeddel, pároddal, szüleiddel, barátaiddal való kapcsolatod, értékrended, gondolkodásmódod, mind erősíthetik vagy gyengíthetik a múltaddal való kapcsolatodat!
A sorok futásában, azok és a szavak közötti távolságban, a betűkapcsolásokban, a páros betűkben, a betűelemek kapcsolásában, a zónák kidolgozottságában, egymáshoz való viszonyában, az ékezetekben, a törzsvonalakban, az írás dőlésében mind ott van a jelen, a múltunkkal együtt. Ezek vizsgálata nem csak azt mutatja meg, hogy valamit hogyan, hanem, hogy miért úgy csinálsz ahogy.
Természetesen nem kell, hogy a múlt MÚLT-ként lebegjen a fejünk fölött. Hányan mondják, hogy csak úgy van jelened és jövőd, ha a múltat elengeded. Való igaz, hogy rossz emlékeket nem kell dédelgetni, de sokszor az veszi el az ember életét, hogy minden energiájával az " elengedésen" dolgozik.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése