MENTÁLIS KÉPESSÉGEK.
Egy jó nagy kitérő után, jó lesz visszatalálni a személyiségképhez.
Az érzelmek, a szociabilitás, az ösztönök és az ÉN elemzése után a mentális, értelmi képességek feltárásán a sor. Ezek közül a legkiemelkedőbb, a gondolkodás.
Az egyénenként eltérő gondolkodási mechanizmust, a tempót, a rugalmasságot vizsgálva, következtetéseket tudunk levonni, nem csak a szellemi szférában, hanem a mindennapokban való helytállásra is. De a gondolkodási stratégia, a kreativitás, a fantázia, a variációs képesség vizsgálata is ide tartozik.
A logikai készség, a kritikai hajlam, a szervező-, tervező-, rendszerező képesség, a tanulékonyság, a megtanultak gyakorlati alkalmazása, a tájékozódás, a problémakezelés, a külső információ befogadása, annak feldolgozása és kezelése mind-mind, mint mentális jellemzők, felszínre kerülnek az analízis során.
A kívülről jövő információ gondolatot ébreszt, a gondolat cselekvésre késztet és cselekedeteinken keresztül információt fogunk szolgáltatni magunkról a környezet felé. Viselkedési mechanizmusaink, védekező stratégiáink, megküzdési technikáink személyiségünk alapjait képezik.
Válasz kapunk, a Mit?, Miért? kérdésekre.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése