2019. június 2., vasárnap

MASLOW SZÜKSÉGLET-PIRAMISA.

Sokak számára ez is ismerős lehet. Hallottál, tanultál róla, a pszichológiában is és a grafológiában is alkalmazzuk Abraham Maslow humanista pszichológus személyiségtipológiáját.
Ez a nem is túl régi múltra - 1950-es évek - visszatekintő személyiségelmélet nagyon egyszerűen vázolja fel, hogy milyen utat kell bejárnunk pszichés fejlődésünk során. Milyen lépcsőfokokat kell megmásznunk a pszichés érettséghez.
Az elmélet alapjait a szakmában mindenki elismeri, de sokan, sokféleképpen átírták már, hivatkozva annak hiányosságaira, aktuálissá tételére.
Az emberi lélek fejlődéséhez nem lehet kihagyni egy lépcsőfokot sem, tehát muszáj lépésről-lépésre haladnunk.
De vajon mindenki eljut-e élete során a legfelső szintre, vagy megreked valamelyiken? Nos, ez függ a körülményeinktől, a lehetőségeinktől, az adott élethelyzettől, az igényeinktől!
Van, aki megrekedve a testi szükségleteinek kielégítésénél is boldognak érzi magát, és van, aki a piramis tetején sütkérezik és mégis üresnek érzi az életét!
De, hogy kinek hogy épül fel a saját piramisa, mit tart fontosnak az életben, van-e lehetősége egyről a kettőre lépni, arról majd legközelebb.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Hozzá tartozik a napi rutinunkhoz, hogy időről-időre belenézünk a tükörbe. Már a napot azzal indítjuk, hogy az éjszaka arcunkba vésett nyoma...