Az előtted lévő papírlap szimbolikusan az életedet, az életteredet, azt a szociális közeget, ami körülvesz, a nagyvilágot, a lehetőségeidet jeleníti meg. A kezedben lévő íróeszköz pedig te magad vagy, amivel nyomot hagysz a papírlapon és láthatóvá teszed, hogy ebben a térben mekkora helyet foglalsz el, hogy érzed magad, mennyire használod ki a lehetőségeidet, hogy élsz és viselkedsz, és hogy viszonyulsz a lap négy oldalához, melyek a múltadat, a jövődet, a vágyaidat, az elfojtásaidat jelképezik.
A legelső betűd leírását követően a második betűt már van mihez viszonyítanod, azt már tudod valamihez igazítani. Ugyanez igaz arra is, amikor a legelső sorod alá folytatod a másodikat, harmadikat.
Ha leírsz egy betűt az te magad vagy, de ha leírod a következőt, akkor az előző betű már átminősül valami, valaki mássá. De mi történik, ha felborul az életünk, ha kicsúszik a lábunk alól a talaj, ha nincs akire támaszkodhatnánk, ha nincs ott akibe, vagy a papírlapon amibe kapaszkodhatnánk?
Ekkor egyedül maradunk, elveszítjük az előző betű adta kapaszkodót és egy bizonytalan, segítség nélküli közegben találjuk magunkat.
Nos kipróbáltam, hogy jelenik meg a papíron, ha csak a határaimmal vagyok tisztában - ez

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése