2018. június 29., péntek


SZÁMÍT-E MIRŐL ÍRSZ NEKEM?

Azt tanítják nekünk grafológusoknak, hogy a kért írásmintát nem kell elolvasni, mert nem a tartalom a fontos, ami akár befolyásolhat is bennünket, ezáltal félreviheti az elemzést!
Szerintem nagyon nagy baj lenne, ha "ennyi" félre vinne minket.
Az elemzésnek objektívnek, személyemtől függetlennek kell lenni, tehát nem szabad, hogy a levél tartalma befolyásoljon. Van olyan grafológus ismerősöm, aki azt állítja nem olvassa el a kapott írásmintákat, csak az egyes elemeket vizsgálja. Én azonban mindig elolvasom, hiszen lehetnek az író személynek betűmódosulásai - pl. n, m betű u-ra; d betű a-ra; h betű l-re és u-ra - és ha nem olvasom el, nem tudom milyen betűt akart eredetileg leírni. 

Ha elolvasom, megtudom mit szeretne közölni a másik fél. Ezt az infót, azonban "félreteszem" és az elemzés alatt vagy után újra "előveszem". Ekkora kiderül, hogy igazolva lesz-e a levél tartalma. Amit állított benne igaz-e vagy sem, s ha nem, akkor miért írt mást, mint a valóság.

Ez a való életben is így van. Ha találkozunk valakivel, az első találkozás során kialakul róla egy kép és a további találkozások alkalmával tapasztaltak, megerősítik vagy cáfolják az első benyomásunkat. Ez a megismerés folyamata.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Hozzá tartozik a napi rutinunkhoz, hogy időről-időre belenézünk a tükörbe. Már a napot azzal indítjuk, hogy az éjszaka arcunkba vésett nyoma...