2018. június 14., csütörtök

A patológiás betegségek kialakulása hosszabb folyamat, felismerésük nem egyszerű. A kezelés és a vele való együttélés is megnehezíti mind a beteg, mind a hozzátartozók mindennapjait.
Nézzük meg a klinikai grafológia mely betegségek felderítésében segíthet!


DEPRESSZIÓ.


A depresszió egy olyan állapot, mely többnyire genetikailag determinált és külső provokáló tényező hatására nyilvánul meg; az agyban biokémiai eltérések kísérik. Kiváltó tényező "bármi" lehet, akár csalódás, kudarcélmény, elutasítás, reményvesztett állapot. Több fajtája és megjelenési formája is létezik. Attól függően, hogy mi okozza és milyen személyiség akinél okozza; rövidebb, hosszabb ideig is fennállhat, de akár tartós is lehet. 


Ha nem, vagy nem megfelelően kezelik a beteg öngyilkosságot is megkísérelhet. A betegség velejárója lehet, súlyosságától függően a feszültség, szorongás, alkoholizmus, szervi panaszok.
Az agyban, az idegrendszerben végbemenő változások, a biológiai egyensúly megbillenése az írásképet is megbontja. Megjelenik az önelhagyás, lehangoltság, a támaszkeresés vagy túlzott távolságtartás. Érzelemnélküliség lesz úrrá a sorokon, betűkön, az írástömb eltolódik balra a papírlapon, az írás lelassul, ritmustalanná válik, alapvonal alá esnek a végvonalak, tévedések esetén azokat nem javítja.




A írásminta eredete: Mai magyar grafológia című könyv.

Grafológiai vizsgálatot általában olyan depressziós lelki betegnél végeznek, aki a pszichológussal, pszichiáterrel nem képes együttműködni.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Hozzá tartozik a napi rutinunkhoz, hogy időről-időre belenézünk a tükörbe. Már a napot azzal indítjuk, hogy az éjszaka arcunkba vésett nyoma...